Lütfen Bekleyiniz

Seval Zal B-fit Spor Salon İşletmecisi, Zumba Eğitmeni - İstanbul

"Sporla işi buluşturduğumda kazandıklarıma ben bile inanamadım"

Seval Zal B-fit Spor Salon İşletmecisi, Zumba Eğitmeni - İstanbul

Ben Kimim?

İlk orta ve lise öğrenimimi Afyon’da tamamladıktan sonra Ankara’da profosyonel hentbol oynamak üzere transferimi gerçekleştirdim. Daha sonra üniversite sınavlarına hazırlandım ve Atatürk Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’ni kazandım. 2. sınıfta yatay geçişle Dumlupınar Üniversitesine kaydımı aldırdım. Spor yöneticiliği bölümü okurken çift anadal yaparak beden eğitimi ve spor öğretmenliğini de bitirdim, bu sıra da okulun fitness merkezinde part time antrenörlük yapmaya da başladım. Boş zamanlarımda bölgedeki spa otelinde masözlük yaptım. Öğrenciliğimin son yılında İstanbul’a geldim ve bir franchise markanın bir şubesinde antrenör olarak işe başladım. Hem okula gidip hem çalıştım. Okulum bittiğin de kendi şubemi açmak için başvuruda bulundum ve kendi iş yerimin sahibi oldum. 
2012 yılından beri franchise sistemin Zekeriyaköy’deki şubesini işletiyorum. Zumba ile 2012 yılında tanıştım ve çok sevdim. Bunun üzerine gidip Zumba kids & jr, zumba pro skills, zumba gold, zumba circuit eğitmenliklerimi de aldım. Daha sonra pilates eğitmenliği, bosu balance eğitmenliği, wellnes 1. Kademe yardımcı antrenörlüğü, tenis antrenörlüğü, tff c futbol antrenörlüğü, trx suspensıon eğitmenliği sertifikalarımı tamamladım. Şu an da kendi şubem dışında HİS federasyonun düzenlediği eğitimler de Freestyle combat eğitmenliği yapmaya başladım. Aktif olarak ders verirken işletmemi de çok güzel bir şekilde yürütebiliyorum. Bunu tamamen işimi sevmeye ve gelişime açık olmamam bağlıyorum. Sağlığım el verdiği sürece bu işe devam etmek için elimden geleni yapacağım.

2012 yılında Tedx Women Akdeniz ülkeleri arasında örnek kadın girişimcilerden biri seçildim.
 

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur