Lütfen Bekleyiniz

Sabo Akdağ Ressam - İstanbul

"Sanatçı olmanın en güzel yanı eserlerinizi kendinize has ve sınırsız bir özgürlük ile dile getirebilmeniz"

Sabo Akdağ Ressam - İstanbul

Ben Kimim?

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Resim Bölümü mezunuyum.

İstanbul Kadıköy’de olan atölyemde üretim yapmaktayım. 

Resim yapma arzusuyla büyüdüm ve ailem tarafından her zaman bu konuda destek gördüm. Lise yıllarımın başlangıcında çok eski ve yakın bir sanatçı dostumla birlikte bu yola başvurduk. Birbirimizi adeta zorladık ve geliştirdik. Akademi sınavına kadar etrafımızdan ve hocalarımızdan alabildiğimizi alıp sınavı kazandık. 

Üniversiteki eğitimim benim açımdan çok önemliydi. Bu işin alfabesini öğrenmek ve sınır tanımayan gücünü görmek beni çok heyecanlandırdı. Birçok teknik ve teorik derslerin ve uzun saatler süren pratiğin ardından üçüncü yılımda Erasmus Programı ile Roma’da yaklaşık beş ay yaşama ve eğitim alma şansım oldu. Artık en önemli ustalarımın eserlerini inceliyor üzerine düşünüyor ve kendi işlerim için zemin hazırlayabiliyordum. 

Daha sonrasında ise okul sonrası eğitim ve sanat piyasası hakkında daha fazla tecrübe kazanmak için çok sevdiğim ve kişilik olarak kendime çok yakın hissettiğim değerli bir sanatçının yanında yaklaşık dört yıl boyunca birlikte çalışma fırsatım oldu.  Bu süreç benim için kendi yolumu çizmem ve örnekleri görebilmem için çok önemliydi, öğrendiğim ve pratiğini yaptığım çok şey oldu.
Bu zaman içerisinde hem yeni işler ürettim hem de birçok farklı sergide bulundum. 2012 yılında kurulan “Signs of Time” adında sanatçı inisiyatifimiz ile bizi heyecanlandıran bir çok farklı projeye imza attık. Halen hem kişisel hem de sanatçı grubumuz ile yeni projeler üretmekteyiz.
 

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur