Lütfen Bekleyiniz

Murat Bür Spor Eğitmeni - İstanbul

"Hayatta 2 şey olmak istedim, spor yapan ve yaptıran"

Murat Bür Spor Eğitmeni - İstanbul

Ben Kimim?

Spor hayatıma, 12 yıl formasını giydiğim Bursaspor’un futbol okulunda başladım. 2005 yılında, Uludağ Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümünden mezun oldum. Diplomamı alır almaz hayallerim için İstanbul’a geldim ve 2006 yılında Mars Athletic Club Kanyon Ailesi’ne katılarak, yıllardır aşkla yaptığım mesleğime ilk adımımı atmış oldum. Sırasıyla, Maosai, Muratcan Üner, Shaun Thompson, Michael King, Lawrence Biscontini, Calvin Wiley ve Douglas Brooks gibi İstanbul’un ve dünyanın en önemli fitness uzmanları ile çalıştım. AFFA ve ACSM de dâhil olmak üzere, dünyaca ünlü sertifika programlarına katılarak, gymstick, gravity, kinesis, pilates ve yoga gibi alanlarda uzmanlık belgelerimi aldım.
 
Hemen ardından sırasıyla, 2010 IDEA FITNESS CONVENTION, 2010 VIPR MASTER TRAINER EDUCATION LONDON, 2011 IDEA FITNESS CONVENTION, 2011 ATHLETES’ PERFORMANCE MENTORSHIP PHASE 1, 2012 IDEA FITNESS CONVENTION, 2012 RIMINI WELLNESS ve GRAY INSTITUTE PTA GLOBAL, 2013 IDEA FITNESS CONVENTION gibi mesleğine dair dünyanın en iyi eğitimlerinde yer alarak kariyerime oldukça önemli bir katkıda bulundum. Başarıyla geçen 7 yıllık bir Mars Athletic Club serüveninden sonra, 1,5 yıl süreyle Jatomi Fitness’ta grup derslerinde eğitmen olarak görev yaptım.
 
Bütün bunlara ek olarak, Mehmet Ateş ve Serina Tara’dan yemek fotoğrafçılığı, Bahar Kitapçı’dan food styling, Sercan Taşdelen’den food blogging ve MSA’dan doğru yemek pişirme teknikleri üzerine çeşitli workshop eğitimleri aldım.
 
Halihazırda, kendim için her daim gurur kaynağı olan, kuruculuğunu üstlendiğim ‘’Çocuklar Sporla Büyüsün’’ derneği ile birlikte, Beşiktaş Belediyesi ve diğer sivil toplum kuruluşlarıyla işbirlikleri kurarak, çok sayıda sosyal sorumluluk projelerine imza atmaktayım.

Şu an piyasa da ‘’Skinny Jeans Workout’’, ‘’Parklarda Spor’’, ‘’Bür 60-90’’ isimli DVD’lerim yer almakta ve ayrıca eğitmen olarak da ‘’FITWELL’’ mobil uygulamasında görev yapmaktayım.
 

 

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur