Lütfen Bekleyiniz

Hülya Kurt Çiğ Mutfak Şefi ve Çiğ Beslenme Uzmanı - İstanbul

"Yaşamını değiştirmek istiyorsan, önce beslenme seçimlerinden başla!"

Hülya Kurt Çiğ Mutfak Şefi ve Çiğ Beslenme Uzmanı - İstanbul

Aşçılıkla ilgilenmeye çocuk yaştan başladım, çocukluğum tam anlamıyla yemeklerle iç içe geçmiştir. Aşçılık dede mesleğimdir, ailemizde birçok aşçı bulunmaktadır. Ailemle aldığım karar ile aşçılık okumaya karar verdim ve profesyonel mutfaklarda sanatımı sunmaya genç bir yaşta başladım. Aşçılık okulundan mezun olduktan sonra mutfağın en zor bölümü olan ve bir erkeğin bile çalışmakta üzerinde düşündüğü kadar yoğun ve ağır işçiliği olan sıcak mutfağını seçtim ve mutfaklarda kısa bir süre içinde ciddi bir başarı elde ederek Türkiye’nin en başarılı kadın şefleri arasında girmeyi başardım. Uluslararası tanınmış şeflerin yanında çalışarak kendime özgü bir perspektif geliştirip, önemli otellerde şeflik ve aşçılık okullarında eğitmen şef olarak çokça öğrenci yetiştirdim. Birçok bilinen markanın eğitimlerinde ve projelerinde yer aldım. Yemek kanallarında editörlük yapıp programların tüm konsept ve menülerini hazırladım. Uzun yıllar Hürriyet gazetesinde sağlıklı beslenme ve yaşam üzerine köşe yazıları yazdım.

10 yılı aşkın süredir profesyonel mutfaklarda çalışmaktayım, yaşam yolculuğumda birçok kurumsal ve bireysel tecrübeden ve öğrenme sürecinden geçtikten sonra yemeklerle ilgili derin bir spiritüel değişim yaşadım. Bu yolculukta önce vejetaryen, ardından vegan ve en sonunda Dünyanın en sağlıklı beslenme stili olan çiğ vegan olduktan sonra profesyonel aşçılık kariyerime ve yaşamıma kurucusu olduğum Hülya Kurt Çiğ Vegan Mutfak Beslenme Yaşam Stili Okuluyla devam etme kararı alarak çiğ mutfak workshopları, çiğ mutfak kariyer ve koçluk eğitimleriyle kişilere beslenme ve yaşam yolculuklarında rehber olacak eğitimler vermekte ve kurumlara çiğ vegan mutfak danışmanlığı yapmaktayım.

Son olarak bu yolculuğumu besleyecek şekilde Felsefe, Meditasyon, Yoga ve Ayurveda eğitimlerimi tamamladım.
 

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur

Benzer Meslekteki Rol Modeller