Lütfen Bekleyiniz

Deniz Kite Güner Arabulucu - İstanbul

"Kişi nereye gideceğini biliyorsa, geçmesi için herkes bir kenara çekilir."

Deniz Kite Güner Arabulucu - İstanbul

IMI Sertifikalı ilk ve tek Türk arabulucu, Girne Amerikan Üniversitesi İstanbul Eğitim Müdürü, Milano Ticaret Odası Uluslararası Arabulucusu, Mediators Beyond Borders Danışman Paneli Üyesi, Global Mediators Network Yönetim Kurulu Başkanı, Sürdürülebilir Barış Sürdürülebilir İş Sempozyumları Kurucularından biri ve Amerikan Türk İş Geliştirme Konseyi Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi’dir.

Uzman bir stratejist ve koç olan Dr.Deniz Kite, Ekim 2013-Mart 2014 arasında Kırtasiyeciliğin meslek olabilmesi için TÜKİD bünyesinde Proje Danışmanı olarak Sn Salih Karabulut ile birlikte yürüttüğü çalışmalarla Perakende Kırtasiyecilik Etiği’ni yazmış ve ilk kez Kırtasiyeciliğin Kalite Kriterlerini oluşturmuştur.

Avusturya’da mediatörlük eğitimini aldığı günden bugüne gerçekleştirmiş olduğu çalışmalarla on dört yıllık uluslararası arabuluculuk ve 26 yıllık iş tecrübesine sahip olan Kite, Viyana’da yaşadığı 1988-2003 yılları arasında moda ve tasarımla uğraşmış ve aralarında ÖWD, Daimler Benz, Tchibo, Securitas, Europay, Ankerbrot gibi tanınmış firmaların yer aldığı pek çok firma için kurumsal tasarımlar yaparak, firmaların çalışanlarını giydirmiştir. 2003 yılından sonra ise, Türkiye’ye geri dönerek, 2003-2013 yılları arasında Türkiye’nin ilk mediasyon merkezlerini açmış, ilk arabuluculuk eğitimlerini planlamış ve ilk profesyonel mediatörlerini yetişmiş ve arabuluculuğun Türkiye’de kanunla tanınmış bir meslek olması için en etkin kişilerden biri olmuştur. Adalet Bakanlığı, Barolar ve Ticaret Odaları ile çalışmaları da dahil olmak üzere, mediasyon alanında pek çok pilot projeyi hayata geçirmiş olan Kite, binlerce saati aşan ticari, kültürlerarası, şirket içi ve grup mediasyonu tecrübesine sahiptir. 

Arabuluculuk süreçlerine ilişkin geliştirdiği yeni yöntemlere paralel olarak arabuluculuk ile felsefe, koçluk, şiddetsiz iletişim, mitoloji, sufizm ve şifa çalışmalarını birleştirdiği yeni programları da kendi akademisinde ve farklı kurumlar bünyesinde yürütmektedir. 

Dr. Deniz Kite,ulusal ve uluslararası medyada çok sayıda yayına imza atmıştır. 2005 yılında ilk kitabı, Yüreğini Ver Bana, 2006 yılında Okul Mediasyonu ve The Joy of A Child, 2007 yılında 21.yy’da Arabuluculuk: Mediasyon, 2009 yılında da Filozof Mediatörün Farkındalıklar Kitabı: İnisiye Dairesi basılmıştır. 2011 yılında sufi şiirlerin yer aldığı Mest, meditasyonların yer aldığı Ay Kartları ve İngilizce şiirlerinin yer aldığı The Dancing Souls isimli e-kitapları yayımlanmıştır. Başarılı Arabulucunun El Kitabı isimli çalışması Aralık 2016’da yayına hazırlanan Kite, Türkiye’nin arabuluculuk alanındaki ilk ve tek dergisi Arché’yi çıkarmıştır ve halen Frekans Dergisi Yayın Kurulu üyesidir.

Bugüne kadar 500′e yakın arabulucu yetiştirdiği arabuluculuk programları ve felsefi-esoterik toplantılar dışında Dr. Kite’ın uluslararası pazarlama, kurumsallaşma, arabuluculuk, müzakere, çatışma yönetimi, çatışma çözümü, çatışma koçluğu, etkin iletişim, kültürlerarası iletişim, farklılıkları yönetme becerileri, liderlik, koçluk, takım yönetimi, karar verme teknikleri, stratejik planlama, motivasyon, Feng Shui, yöneticiler için mediasyon teknikleri, stres yönetimi gibi eğitimler vermiştir.
 

Rol modelimizin videosunun tamamını izleyerek yaptığı işle ilgili hikayesini, bu işe nereden nasıl başlamak gerektiğini, gelir elde etme yöntemlerini, başarının püf noktalarını ve tüm süreçleri öğrenebilir ve Rol Modeller’imiz ile iletişime geçebilirsin.

Rol Modeli İle İletişim Kur