Lütfen Bekleyiniz

Hakkımızda

“Sevdiğiniz işi yapın, bu sayede hayatınızın sonuna kadar bir gün bile çalışmanız gerekmez” Konfüçyüs

Herkesin İşini Sev’erek yaptığı bir dünya mümkün…

Bu inançla yola çıktık her şeyden önce… Bu inanca sahip olmak nereden mi çıktı? Kendimize, çevremize bakmak, biraz insanlara kulak vermek yetti.

 

 

Günün büyük bir bölümünü geçirdiğimiz işimizi sevmeyince bu hayatımızın her alanını etkilemiyor mu? Mutsuz kalkıyoruz, mutsuz uyuyoruz, sevdiklerimize ve kendimize istemediğimiz şekilde davranıyoruz. Mesai saati bitsin diye dakika sayıyoruz, Pazartesi sendromu yaşıyoruz, tatillerin son günlerinde depresyona giriyoruz…Kaçınız aklından yeni bir işe sahip olmayı her gün geçirmeye başladı?

Bizim de özel sektörde çalıştığımız günlerde kafamızda artık farklı tutkular dolaşmaya başladı. Bir yandan sahip olduklarımız, sosyal statü, bulunduğumuz koltuk bırakması zor taraflardı ama yine de daha mutlu ve keyifli yapacağımız, iş gibi gelmeyecek işler hayal ettik ve bu bizi bu projeye kadar getirdi.

Bir şeyi gerçekten severek yapıyorsanız zaten başarıya ulaşmanız kaçınılmazdır. Konfüçyüs’ün dediği gibi “Sevdiğiniz işi yapın, bu sayede hayatınızın sonuna kadar bir gün bile çalışmanız gerekmez”. Asıl soru işareti o severek yapacağınız işi nasıl bulacağınızda…

Biz istiyoruz ki sevdiği işi yapma ve bundan para kazanarak hayatına istediği gibi devam etme tutkusu olan her insana yol gösterelim, ilk adımı için cesaret verelim, bilgi sahibi olması için kaynak ve fırsat sağlayalım ve nihayetinde hayalindeki iş onun gerçek işi olsun ve mutlu bir hayat sürsün.

İşini Sev aracılığı ile sevdiği işi yapma tutkusuna sahip olan kişiler ve bu kişileri sevdiği iş sahibi yapmaya kararlı Rol Modeller bir araya geliyor. Rol Modeller işini tutkuyla ve başarıyla yapan profesyonellerden seçiliyor. Rol Modeller’ in yaptığı işlere sahip olmak isteyen kişiler, İşini Sev aracılığı ile onların Nasıl Profesyonel olduklarını, başarılı olmak için dikkat edilmesi gereken noktaları, işin olmazsa olmazlarını, ulaşılması zor pratik bilgileri ve püf noktalarını öğreniyor. Bu sürede de yeni başlayacağı veya başlamaya karar vereceği işle ilgili önemli tüyoları edinmiş oluyor.

Gerçek bir tutku bundan sonra zaten alır başını gider, hayaller işe dönüşür…

Duygu Aynur Kurucu

Yapmaktan keyif aldığın bir işten para da kazanabilirsin.
işinisev.com’da “Hayalindeki Mesleği” yapanlarla buluş, doğru mesleği seç, püf noktalarını öğren.

HAYALİNDEKİ MESLEĞİ BUL